Hopp til innholdet
Juster listen
Mount Gold

Mount Gold casino omtale – bokmål, kroner og uttak innen 72 timer

✓ Norsk lobby✓ Kroner✓ Norsk support
Norsk språk: 9,0/10Kundeservice på norsk: 8,0/10Kroner i lommeboken: 10,0/10Kjente betalingsmåter: 9,0/10Lisens og dokumentasjon: 7,5/10Bonusvilkår: 9,0/10Spillutvalg: 8,0/10Norsk tilpasning

Ikke med i listen min nå

Lignende casinoer fra listen min ↓

Kort fortalt: Mount Gold er svært norsk, med lobby og vilkår på bokmål, kroner som kontovaluta og kundeservice på norsk via live chat og e-post. Velkomstpakken er opptil €300 og 300 gratisspinn over seks innskudd, med 25x omsetning.

Mount Gold på norsk – det casinoet selv sier

FeltDet casinoet sierKilde
Lobby på norsk✓ Jakilde · 29.09.2026
Vilkår på norsk✓ Jakilde · 29.09.2026
Kundeservice på norsk✓ Jakilde · 29.09.2026
Kanalerlive chat, e-post, FAQ og hjelpesenterkilde · 29.09.2026
Norske kroner✓ Jakilde · 29.09.2026
ValutaerEUR, NOK, NZD, krkilde · 28.09.2026
Minsteinnskudd€20 / 200 krkilde · 28.09.2026
InnskuddVisa, Mastercard, Revolut, Instant Banking, ApplePay, Jeton, AstroPay, NeoSurf, Flexepin, MiFinity, JetonCash, PaysafeCard, Skrill, Neteller, RapidTransfer, Sofort, EcoPayz, CashToCode, Kort, e-lommebøker, kupongerkilde · 28.09.2026
UttakVisa, Mastercard, Revolut, Bank transfer, Jeton, AstroPay, MiFinity, JetonCash, Skrill, Neteller, EcoPayzkilde · 28.09.2026
Oppgitt uttakstidinntil 72 timerkilde · 28.09.2026
LisensGovernment of the Autonomous Island of Anjouan, Union of Comoros – license number ALSI-202506036-FI2kilde · 28.09.2026
LisensnummerALSI-202506036-FI2kilde · 28.09.2026
SelskapHundise Limitedkilde · 28.09.2026
Innskudd€100
Bonus 100 %€100
Omsetning 25x av €200€5 000
Maks innsats€5 / 50 kr / NZ$8 per spinn
Frist for omsetning48 timer etter at bonusen er hentet
Bonusvilkår hos Mount Gold. Regneeksempel på første innskudd med vilkårenes egne tall. Kilde: velkomstsiden og bonusvilkårene, lest 30. september 2026.

Bokmål fra lobbyen til det med liten skrift

Mount Gold har en egen norsk versjon, og den stopper ikke ved forsiden. Både lobbyen og vilkårene er på bokmål, så du kan gå gjennom reglene for bonus og uttak på ditt eget språk før du registrerer deg. Du slipper å gjette på hva en engelsk formulering egentlig betyr. I språkmenyen er valgene engelsk, finsk, norsk og tysk. Sidene omtaler ingen mobilapp. Vil du se flere casinoer som har bokmål hele veien, finner du dem i oversikten over casinoer på norsk.

Norsk kundeservice via chat og e-post

Kontaktsiden hos Mount Gold lover hjelp på norsk via live chat og e-post, og det finnes også et hjelpesenter med svar på vanlige spørsmål. Åpningstidene er ikke oppgitt. Flere casinoer med hjelp på norsk finner du på siden om norsk kundeservice hos casinoer.

Kroner på saldoen og mange veier inn

Hos Mount Gold er norske kroner kontovaluta. Saldo, bonus og innsatsgrenser står rett i kroner, så her slipper du omregning. I bonusvilkårene er minsteinnskuddet 200 kr, eller €20 og NZ$40 for de andre valutaene.

Kassen er godt fylt, med Visa og Mastercard, Revolut og Apple Pay. Direktebank går via Instant Banking, Sofort og RapidTransfer. Så har du lommebøkene Skrill, Neteller, Jeton, JetonCash, MiFinity, AstroPay og EcoPayz, og kupongene Paysafecard, Neosurf, Flexepin og CashToCode. Avviser banken et kortinnskudd til pengespill, er det mye annet å velge mellom.

Kupongene og Apple Pay er bare for innskudd, så det enkleste er å velge en metode som går begge veier.

Innskudd og uttak hos Mount Gold
MetodeInnskuddUttak
Visa, Mastercard, RevolutJaJa
Direktebank: Instant Banking, Sofort, RapidTransferJaJa, som bankoverføring
Skrill, Neteller, Jeton, JetonCashJaJa
MiFinity, AstroPay, EcoPayzJaJa
Apple PayJa–
Paysafecard, Neosurf, Flexepin, CashToCodeJa–

Uttak: inntil 72 timer og faste beløpsgrenser

Mount Gold lover i de generelle vilkårene å behandle uttak innen 72 timer. Taket er 5 000 euro per døgn og 20 000 euro per 30 dager, så det er god margin for vanlig spill. En stor gevinst må derimot utbetales i flere omganger. Så er det ID-kontrollen, som er forklart i hjelpesenteret. Bruker du direktebank til innskuddet, blir kontoen automatisk verifisert ved det første vellykkede innskuddet. Med andre betalingsmetoder må du som regel sende inn ID og adressebevis. Noen ganger må du også levere papirer som viser hvor pengene kommer fra, når samlede innskudd og uttak når en viss grense.

Bonusen regnet ut: 25x på bare 48 timer

Mount Gold har en velkomstpakke på opptil €300 og 300 gratisspinn, fordelt på de seks første innskuddene. Første innskudd gir 100 % bonus opptil €100, med €20 som minsteinnskudd. Omsetningskravet er 25 ganger innskudd pluss bonus.

Og det er innskudd pluss bonus som teller: Setter du inn €100, får du €100 i bonus. Da blir regnestykket 25 × €200 = €5 000 som må spilles gjennom. Maks innsats er €5 per spinn, så €5 000 ÷ €5 betyr minst 1 000 spinn.

Omsetningen må fullføres innen 48 timer etter at bonusen er hentet, så dette passer best når du har tid de to døgnene. Gratisspinnene gjelder i sju dager.

Hjelpesenteret nevner også to tak: Fra førsteinnskuddsbonusen kan du gjøre om maksimalt fem ganger det høyeste bonusbeløpet, mens uttak av gratisspinngevinster stopper på €5 000.

Over 3 500 spill, live casino og odds

Hjelpesenteret hos Mount Gold oppgir mer enn 3 500 casinospill fra over 50 leverandører, blant dem Play'n GO, Pragmatic Play, Elk, Evolution, NetEnt, Nolimit City, Red Tiger og Stakelogic. Live casino er også med, og vilkårene viser en sportsdel for deg som liker odds.

Hvem står bak Mount Gold?

På betalingssiden står det at Mount Gold drives av Hundise Limited, med lisens fra Anjouan i Unionen av Komorene, nummer ALSI-202506036-FI2. Vilkårene er grundige, med behandlingstid, uttaksgrenser, ID-kontroll og bonusregler skrevet ned, mye av det på bokmål. Hvor mye slik åpenhet teller, forklarer jeg på siden «Slik vekter jeg casinoene». Hundise står også bak flere casinoer med egne profiler her, blant dem Unlimit Casino, se Unlimit Casino-omtalen, og Monsino, se profilen til Monsino.

Passer Mount Gold for deg?

Mount Gold har lobby og vilkår på bokmål, og norsk kundeservice via live chat og e-post. Kontoen er i kroner og minsteinnskuddet 200 kr, og du betaler med kort, Revolut, Apple Pay eller e-lommebøker. Velkomstbonusen har 25x omsetning av innskudd + bonus innen 48 timer, så den passer for jevnt spill de første to døgnene. Gratisspinnene gjelder i sju dager. Uttak behandles innen 72 timer, med tak på €5 000 per døgn og €20 000 per 30 dager. Det som mangler, er åpningstider for kundeservice og en app. Lignende casinoer fra listen min over norske casinosider står lenger ned.

Uansett hvor du spiller, sett en grense før du begynner. Blir spillingen et problem, kan du ringe Hjelpelinjen på 800 800 40. Du finner også mer på siden om ansvarlig spill.

Det jeg liker

  • Lobby og vilkår på bokmål
  • Kroner som kontovaluta, minsteinnskudd 200 kr
  • Lavt omsetningskrav: 25x innskudd pluss bonus
  • Kort, Revolut, Apple Pay og mange lommebøker

Det jeg liker mindre

  • Bare 48 timer til å fullføre omsetningen
  • Ingen åpningstid for kundeservice
  • Ingen app nevnt noe sted
  • Kuponger og Apple Pay mangler på uttakslisten

Slik regnet jeg poengene

Norsk språk: 9,0/10Kundeservice på norsk: 8,0/10Kroner i lommeboken: 10,0/10Kjente betalingsmåter: 9,0/10Lisens og dokumentasjon: 7,5/10Bonusvilkår: 9,0/10Spillutvalg: 8,0/10
KriteriumPoengStandardvekt
Norsk språk9,0 / 1020
Kundeservice på norsk8,0 / 1020
Kroner i lommeboken10,0 / 1015
Kjente betalingsmåter9,0 / 1015
Lisens og dokumentasjon7,5 / 1015
Bonusvilkår9,0 / 1010
Spillutvalg8,0 / 105

Slik jobber jeg · Juster vektene selv

Lignende casinoer i listen min

Vil du sammenligne Mount Gold med casinoer fra listen min, er dette tre med lignende tilbud:

1
Unlimit CasinoMitt førstevalg akkurat nåUnlimit Casino
✓ Norsk lobby✓ Kroner✓ Norsk support
Velkomstbonus

Opptil €300 + 300 gratisspinn fordelt på 6 innskudd (1. innskudd: 100 % opptil €100)

Omsetning 25x innskudd + bonus · maks €5 / 50 kr · frist 48 timer · 18+

Norsk språk: 9,0/10Kundeservice på norsk: 8,0/10Kroner i lommeboken: 10,0/10Kjente betalingsmåter: 9,0/10Lisens og dokumentasjon: 7,5/10Bonusvilkår: 9,0/10Spillutvalg: 8,0/10Norsk tilpasning
Omsetning25x innskudd + bonus
Min. innskudd€20 / 200 kr (hjelpesiden oppgir generelt €10)
Uttak ifølge vilkåreneinntil 72 timer
LisensAnjouan

Spill i kronerBetaling: Visa · Mastercard · Trustly

  • Trustly, kort, Revolut og Apple Pay for innskudd
  • Kroner som kontovaluta og vilkår på bokmål
  • Bare 48 timer på å fullføre omsetningen av bonusen
Vilkår, selskap og kilder

Selskap: Hundise Limited · Lisensnr.: ALSI-202506036-FI2 · Sist sjekket 29.09.2026 · Alle fakta med kilde

2
SlotHeartSlotHeart
✕ Norsk lobby✓ Kroner✕ Norsk support
Velkomstbonus

Opptil €1 000 + 888 gratisspinn fordelt på 6 innskudd (1. innskudd: 100 % opptil €400)

Omsetning 40x innskudd + bonus · maks €5 / 50 kr · frist 48 timer · 18+

Norsk språk: 1,0/10Kundeservice på norsk: 3,0/10Kroner i lommeboken: 10,0/10Kjente betalingsmåter: 7,0/10Lisens og dokumentasjon: 10,0/10Bonusvilkår: 5,0/10Spillutvalg: 5,0/10Norsk tilpasning
Omsetning40x innskudd + bonus
Min. innskudd€20 / 200 kr
Uttak ifølge vilkåreneinntil 72 timer
LisensMGA (Malta)

Spill i kronerBetaling: Visa · Mastercard · Bankoverføring

  • Chat og e-post er åpne døgnet rundt, lover SlotHeart
  • Saldo i kroner, og bank, kort og Apple Pay begge veier
  • Bare engelsk i lobby, vilkår og kundeservice
Vilkår, selskap og kilder

Selskap: Elvel Limited · Lisensnr.: MGA/B2C/1072/2024 · Sist sjekket 29.09.2026 · Alle fakta med kilde

3
SlotSpiceSlotSpice
✕ Norsk lobby✓ Kroner– Norsk support
Velkomstbonus

Opptil €1 100 + 1 100 gratisspinn fordelt på 6 innskudd (1. innskudd: 100 % opptil €400)

Omsetning 40x innskudd + bonus · maks €5 / 50 kr · frist 48 timer · 18+

Norsk språk: 1,0/10Kundeservice på norsk: 3,0/10Kroner i lommeboken: 10,0/10Kjente betalingsmåter: 7,0/10Lisens og dokumentasjon: 10,0/10Bonusvilkår: 5,0/10Spillutvalg: 5,0/10Norsk tilpasning
Omsetning40x innskudd + bonus
Min. innskudd€20 / 200 kr
Uttak ifølge vilkåreneinntil 72 timer
LisensMGA (Malta)

Spill i kronerBetaling: Visa · Mastercard · Bankoverføring

  • NOK som kontovaluta
  • Kort, Apple Pay og bank for innskudd og uttak
  • Lobby og vilkår finnes ikke på norsk
Vilkår, selskap og kilder

Selskap: Ludaro Limited · Lisensnr.: MGA/B2C/1118/2025 · Sist sjekket 29.09.2026 · Alle fakta med kilde

Casinoer fra samme selskap i listen

  • Unlimit Casino · Opptil €300 + 300 gratisspinn fordelt på 6 innskudd (1. innskudd: 100 % opptil €
  • Winzie · Opptil €300 + 300 gratisspinn fordelt på 6 innskudd (1. innskudd: 100 % opptil €
  • Monsino · Opptil €300 + 300 gratisspinn fordelt på 6 innskudd (1. innskudd: 100 % opptil €
  • LuckyJungle · Opptil €300 + 300 gratisspinn fordelt på 6 innskudd (1. innskudd: 100 % opptil €
  • BetInferno · Opptil €1 000 fordelt på 4 innskudd (1. innskudd: 100 % opptil €250)

Andre casinoer jeg har sjekket

Alle casinoomtaler A–Å →

Spørsmål om Mount Gold

Hvordan logger jeg inn på Mount Gold?

Du logger inn fra forsiden med e-postadressen og passordet du registrerte deg med. Har du glemt passordet eller står fast, er den norske live chatten eller hjelpesenteret riktig sted å spørre.

Har Mount Gold norsk kundeservice?

Ja. Kontaktsiden lover kundeservice på norsk via live chat og e-post, og det finnes også et hjelpesenter med vanlige spørsmål.

Kan jeg spille i norske kroner hos Mount Gold?

Ja, du kan ha NOK som kontovaluta. Bonusvilkårene bruker også kroner: minsteinnskuddet er 200 kr, og maks innsats mens bonusen er aktiv er 50 kr per spinn.

Har Mount Gold app?

Nei, Mount Gold har ingen app oppført. Du spiller på nettsiden, der lobbyen og vilkårene er på bokmål.

Hvor lang tid tar uttak hos Mount Gold?

Vilkårene lover behandling innen 72 timer. Setter du inn med direktebank, blir kontoen verifisert automatisk ved første vellykkede innskudd; med andre metoder kan du bli bedt om ID og adressebevis.

Hva er omsetningskravet på bonusen hos Mount Gold?

Mount Gold har en velkomstpakke på opptil €300 og 300 gratisspinn, med 25x omsetning på innskudd pluss bonus. Et førsteinnskudd på €100 gir €100 i bonus og €5 000 å spille gjennom. Du har 48 timer etter at bonusen er hentet, og maks innsats er €5 eller 50 kr per spinn.

Kilder og endringer

Sist sjekket 29. september 2026. Teksten er oppdatert 5. oktober 2026.